Menu

Oferta > Soczewki okularowe
Współpracujemy z czołowymi producentami soczewek okularowych takimi jak: HOYA, Seiko, Rodenstock, ZEISS, JZO, Essilor

Producenci soczewek okularowych: multiDIOPProducenci soczewek okularowych: HOYA

Twórcze myślenie, konsekwentne poszukiwanie nowych rozwiązań to cechy obu tych firm, które sprawiły, że technologia produkcji soczewek okularowych osiągnęła najwyższe standardy jakości. Przyjmując za punkt wyjścia motto -"troszczymy się o Twoje oczy", oferują zaawansowane technologicznie materiały, konstrukcje i uszlachetnienia. Firmy te pracują zgodnie z polskimi normami i posiadają wszelkie dostępne certyfikaty jakości. Wzajemna współpraca umożliwia nam odpowiedni wybór rodzaju soczewek dla konkretnego klienta, dzięki temu możemy sprostać państwa wysokim oczekiwaniom.

W naszej ofercie soczewek okularowych znajdą Państwo:
 • Okulary progresywne - najbardziej zaawansowane i najwygodniejsze rozwiązanie dla osób, u których pojawiają się trudności z widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko oczu. Jest to związane z fizjologicznym, naturalnym procesem starzenia się soczewki ocznej.
  W okularach progresywnych moc korekcyjna zmienia się płynnie w zależności od tego, z jakiej części soczewki korzysta oko. Jeżeli wzrok skierowany jest na przedmioty znajdujące się w dużej odległości od użytkownika, wówczas oczy korzystają z górnej części soczewki zapewniającej dobre widzenie dali. Przy patrzeniu na przedmioty będące blisko oczu – wzrok skierowany jest na dolną część soczewki, która gwarantuje ostre widzenie bliży. Przy patrzeniu na obiekty średnio oddalone od oczu – wykorzystywany jest środkowy obszar soczewki (tzw. kanał progresji). Obszar ten zapewnia prawidłowe widzenie na odległości pośrednie.

  Soczewki progresywne to uniwersalne rozwiązanie dla osób z prezbiopią. Różne potrzeby, środowiska pracy, a także zachowania użytkowników wymagają skorzystania z odpowiedniej konstrukcji soczewek.
  Najnowsze soczewki progresywne, dzięki personalizacji parametrów uwględniającymi budowę oka oraz wykonaniu w technologii Free-Form (obróbka cyfrowa) zapewniają całkowitą swobodę widzenia, na którą składają się:

  • wysoka zdolność reakcji na ruch,
  • spontaniczna adaptacja,
  • redukcja efektu pływania obrazu,
  • szerokie pole widzenia.


  Nieprawdą jest, że do soczewek progresywnych trudno jest się przyzwyczaić. Okres adaptacji wynosi kilka dni. Zaledwie 1% użytkujących ten rodzaj soczewek, z różnych powodów nie potrafi ich zaakceptować.

 • Soczewki do odległości bliskich i pośrednich - Osoby po 40 roku życia potrzebują okularów do czytania. Takie okulary zapewniają ostre widzenie do odległości około 60 cm, poza tym obszarem obraz jest rozmazany. Wiele z naszych codziennych aktywności wymaga dobrego widzenia odległości pośrednich. Od najprostszych czynności jak rozmowa, czy jedzenie obiadu do sytuacji w pracy w biurze, gdzie spędzamy wiele godzin przed ekranami komputera.
  Rozwiązaniem tego typu problemów są okulary do bliży i odległości pośrednich, potocznie nazywane „okulary do pracy biurowej”. W naszej ofercie mamy kilka konstrukcji tego typu soczewek, odpowiednich dla różnych warunków użytkowania okularów. Zapraszamy Państwa do naszych salonów i zapoznania się znaszymi propozycjami.
  Takie soczewki nie nadają się do chodzenia po za budynkiem, za to w pracy biurowej są bardziej komfortowe od soczewek progresywnych.

 • Soczewki relaksacyjne - U osób między 20 a 40 rokiem życia pod koniec dnia pracy może występować zmęczenie, pieczenie oczu i ból głowy. Przyczyną, tych niekorzystnych objawów, może być kilku godzinne czytanie, praca na komputerze, tablecie, czy smartfonie. Patrzenie przez dłuższy czas na obiekty w małej odległości wymaga dużego wysiłku. Soczewki relaksacyjne posiadają specjalną konstrukcję, która poprzez odciążenie wysiłku akomodacyjnego wspomagają oczy w patrzeniu bez ich przemęczania. Polega to na zastosowaniu w dolnej części soczewki strefy z progresywnie zmienioną mocą, wskutek czego wspomaga się akomodację oczu.
  Soczewki relaksacyjne przeznaczone są do stałego noszenia.

 • Soczewki organiczne - ich największą zaletą jest niewielki ciężar, co wpływa na komfort noszenia. Zalecane są szczególnie dla dzieci są nietłukące i bezpieczne.

 • Soczewki o wyższym wsołczynniku załamania światła ("pocienianie") - zarówno mineralne jak i organiczne, zalecane dla osób z wyższymi wadami wzroku. Są zdecydowanie cieńsze, bardziej płaskie, a co za tym idzie lżejsze i bardziej estetyczne od standardowych.

 • Soczewki Fotochromowe - samozaciemniające się pod wpływem działania promieni ultrafioletowych. Zalecane są dla osób nadwrażliwych na światło, skarżących się na łzawienie oczu, z problemami alergicznymi.
  Stanowią one również profilaktykę oczu przed powstawaniem zaćmy.
  Soczewki fotochromowe dostępne są w wersji soczewek mineralnych i organicznych, jako jednoogniskowe i wieloogniskowe, w dużym zakresie materiałów i konstrukcji, dzięki czemu mogą spełniać oczekiwania każdego użytkownika okularów. • Powłoki antyrefleksyjne - są nakładane zarówno na powierzchnię soczewek mineralnych jak i organicznych.

   Co daje powłoka antyreleksyjna?

   Powłoki antyrefleksyjne eliminują odbicia światła sztucznego i dziennego od powierzchni soczewek poprawiając tym samym ostrość widzenia.

   Poprawiają walory estetyczne okularów i sprawiają, że nasze oczy w kontakcie z rozmówcą są widoczne.

   Naszym klientom polecamy bardzo komfortowe, łatwe w utrzymaniu czystości, wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne, które uwzględniają właściwości:

   • antystatyczne - nie przyciągają drobin kurzu

   • oleofobowe - nie brudzą się

   • hydrofobowe - zimą szybko odparowują, krople deszczu łatwo spływają z powierzchni soczewek


Powłoki antyrefleksyjne

Jedną z najważniejszych zalet powłok antyrefleksyjnych jest fakt, że stanowią dodatkowe uszlachetnienie soczewek organicznych, czyniąc je bardziej odpornymi na zarysowania. Szczególnie dotyczy to najnowszych super śliskich powłok Hi Vision Long Life Blue Control, Hi Vision Long Life, DIAMENT, Forte i AR10, które sprawiają, że soczewki organiczne uzyskują odporność na zarysowania zbliżoną do soczewek mineralnych.

Wobec ogromnych możliwości, jakie daje nowoczesna optyka, staramy się pomóc klientom w wyborze najlepszych rozwiązań, wspierając ich naszą wiedzą i doświadczeniem, celem zaspokojenia indywidualnych potrzeb i oczekiwań.
Those confounded friars dully buzz that faltering jay. An appraising tongue acutely causes our courageous hogs. Their fitting submarines deftly break your approving improvisations. Her downcast taxonomies actually box up those disgusted turtles.


 
Kalisz
ul. Podmiejska 39
tel. 62 508 75 57

Godziny otwarcia:
Pon-Pt 10-18
Sobota 9-14

 
Krotoszyn
ul. Rynek 13
tel. 62 722 77 95

Godziny otwarcia:
Pon-Pt 10-18
Sobota 10-13

 
Nowe Skalmierzyce
ul. Kaliska 37
tel. 62 762 22 11

Godziny otwarcia:
Pon, Wt 9-13
Środa 13-17
Czwartek 9-17
Pt-Sob NIECZYNNE

Ostrów Wielkopolski
ul. Rynek 6
tel. 62 508 72 72

Godziny otwarcia:
Pon-Pt 9-18
Sobota 9-14

 
Ostrów Wielkopolski
ul. Strzelecka 57
tel. 62 720 45 72

Godziny otwarcia:
Pon-Pt 9-18
Sobota 9-14